Yeniçağ Partisi Genel Başkanı Yaşar Çavdar Açıklamada Bulundu

Yeniçağ Partisi Genel Başkanı Yaşar Çavdar Açıklamada Bulundu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 17.04.2024
A+
A-

Her seçim dönemi geldiğinde, halkı yoksullukla mücadelede sembolik bir yardımla kandırmak artık alışılmış bir durum haline geldi. Torba makarna ve bir fincan kahve gibi basit hediyelerle halkın gerçek sorunlarından uzaklaştırılarak kumanyalarla oyalanması kabul edilemez bir durum. Bu, demokratik bir süreç olmaktan çıkmış, halkın iradesini manipüle etme aracına dönüşmüştür.

Görünürdeki bu yardımların arkasında, asıl sorunları halka yaşatanlar bulunuyor. Örneğin, enerji fiyatlarındaki sürekli artışlarla mücadele eden bir halk, ardından yapılan küçük taksitlerle telafi edilmeye çalışılsa da, asıl sorun fiyatların neden sürekli yükseldiğidir. Bu tür taktiklerle halk kandırılmakta ve gerçek sorunlar görmezden gelinmektedir.

Siyasette dinin kullanılması da ayrı bir sorun. Din, insanları birleştirmek ve toplumda barışı sağlamak için bir araç olmalıdır, ancak bazı siyasetçiler dinin duygusal etkisini kullanarak kendi çıkarları doğrultusunda manipüle etmektedirler. Bu, toplumda bölünmelere ve gerilimlere neden olmaktadır.

Ekonomik söylemler de sık sık manipülasyon aracı olarak kullanılmaktadır. Faiz indirimi vaadiyle kampanya yapanlar, seçimlerin ardından faizleri katlanarak arttıranlarla aynı kişilerdir. Benzer şekilde, uluslararası ilişkilerdeki tutarsızlık ve çelişkiler de halkın güvenini sarsmaktadır. Bir yıl önce terör devleti olarak lanse edilen bir ülkeye karşı tutumun, aynı ülkenin NATO’ya katılmasına bir yıl sonra ‘evet’ demesi, siyasi çelişkilerin bir örneğidir.

Ancak halkın bu manipülasyonlara boyun eğmemesi gerekmektedir. Toplum olarak, gerçek değişim ve adalet için bir araya gelmeli ve güçlerini siyasetin gerçek hizmetkarlarına geri vermeliyiz. Dini ibadet için kullanmalıyız siyaset için değil.Bu kapsamda, Yenicağ Partisi ve lideri Yaşar Çavdar, halkın gerçek ihtiyaçlarına cevap vermek ve adaleti sağlamak için bir umut ışığı olabilir. Yaşar Çavdar liderliğindeki Yenicağ Partisi, toplumun gerçek sorunlarına odaklanarak, adil ve demokratik bir gelecek için çaba sarf ediyor. Ancak bu şekilde, gerçek demokratik süreçleri yeniden tesis edebilir ve halkın gerçek ihtiyaçlarına cevap verebiliriz.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.