Mehmed’in Zorlu Mücadelesi

Mehmed, Yanoş’un oyununa gelerek pusuya düşürüldü. Kurtulmayı başaran Mehmed, babasına yardım edebilecek mi? Murad’ın otağına yapılan baskında tehlikeli bir durumla karşılaşan Murad, nasıl kurtulacak? Osmanlıların zaferle döndüğü Kosova Savaşı sonrasında Çandarlı’nın kurduğu oyun Mehmed’i hedef alır. Mehmed’in evliliği gerçekleşirken, onun hayali başka bir yolculuktur. Haremde ise Halime Sultan’ın planları ve yeni dengeler merak konusudur.

Mehmed’in Zorlu Mücadelesi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 18.03.2024
A+
A-

Mehmed, Yanoş’un oyununa gelerek pusuya düşürülmüştü. Üstünde yağmur gibi yağan oklardan son anda kurtulan Mehmed bu cendereden çıkıp zor durumdaki babasına yardım edebilecek mi?

Murad’ın otağı büyük bir baskın yemiş, üzerine patlayıcı çömlekler bağlanan Eflaklılar birer birer infilak etmekteydi. Bir Eflaklı ise Murad’ın arkasından usulca sokulmuştu. Murad bu tehlikeden nasıl kurtulacak?

Kosova Savaşını kazanan Osmanlılar geri dönmüş, Çandarlı ise Mehmed’in kendisine yaptıklarını unutmamıştı. Çandarlı kurduğu oyunla Mehmed’i yuvasından vurmak ister. Zafer Toyunda bu oyununu devreye sokar. Sultan Murad ve İbrahim Han’ın müsaadesiyle Mehmed ve Gülşah’ın nikahı gerçekleşir. Bahar bu duruma nasıl tepki verecek? Mehmed bu evliliğe hoş bakmasa da, rıza göstermişti. Ancak onun hayali bambaşka bir yolculuktu.

Harem’de ise Halime Sultan Murad’a istediğini yaptırmış, Hüma’yı Bursa’ya göndermişti. Hüma’nın hastalığı bu olayla beraber artar. Halime ise Gülşah’ın Mehmed’e hatun olmasıyla beraber yeni hesaplar peşindedir..

Haremde yeni dengeler ne olacak? Halime’nin planları gerçekleşecek mi?

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.