Sanatçı Yazar Oyuncu Yeşim Uludağ

Sanatçı Yazar Oyuncu Yeşim Uludağ
REKLAM ALANI
Yayınlama: 11.03.2024
A+
A-

Dünyada ilk kez, özgün bir fikirle yazılan bu nadide tiyatro eseri Kimya’nın, ülkemizden çıkması, sanat tarihine yakından tanıklık etme fırsatı veriyor.

Tiyatronun kimyası değişiyor.Türk Tiyatrosu’nun artık yeni bir sözü var: Holografik Tiyatro. Holografik Tiyatro, yeni bir tiyatro fikri ve tekniğidir.Yazar, bu yeni fikri buluşunu, tiyatronun ana unsurlarlarını koruyarak, hologram teknolojisi ve ‘’yazılı eser’’ üzerine detaylarıyla temellendiriyor. Eskiyi yıkıyor ve ‘’yeni’’nin peşine hepimizi sürüklüyor.

Oyun boyunca sahnede ‘’aynı kişiden iki tane’’ olması, gerçek Kimya’yı bulmayı zorlaştırırken Kimya, Şems’in Allah aşkı ile kendi gönül aşkı arasında sıkışan, iç hesaplaşması bitmeyen bir oyuncu.

Sahnede ışıklar altında kıvranan, başkalarına kulaklarını tıkadıkça yalnızlaşan Kimya Hatun’un sancılarına şahit olduğumuz tiyatro metni le yazar; oyunu ilk sıralardan izliyormuşuz hissine kapılmamıza neden oluyor.

Tek kişilik gibi görünen bu kadın oyununu yazar; çağını aşan, yenilikçi ve bilim kurgu tarzında, yedi katmanlı bir hikaye olarak tasarlamış.

Yazar, her katmanda okuyucuyla da oyun oynamayı ihmal etmiyor… Hazır mısın?

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.